Handel elektroniczny przeżywa boom. Firmy kurierskie pracują non stop aby zrealizować wszystkie zamówienia!

robienie zakupów online na zdjęciu widoczne dłonie klawiatura komputera i karta kredytowa

W ostatnich tygodniach sprzedaż online gwałtownie wzrosła, a to za sprawą zamkniętych sklepów stacjonarnych i nowymi potrzebami związanymi z przeorganizowaniem życia w dobie pandemii Covid-19.

Wiele firm nie próżnowało, aby zminimalizować straty, wdrożyło sprzedaż online. Zgodnie z ostatnim sprawozdaniem, m.in. sprzedawcy artykułów spożywczych i elektroniki użytkowej odnotowali znaczny wzrost dochodów w wyniku pandemii.

Przedstawiciel wielkiej sieci sklepów z elektroniką, oznajmił że w wielkość sprzedaży zaskoczyła wszystkich, sprzedawały się laptopy, konsole do gier, zestawy od komunikacji online, jak twierdzi wielkość sprzedaży była większa a niżeli w grudniu 2019, zaznaczył że to jest okres przedświąteczny i wtedy zazwyczaj spółka notuje największe zyski.

Jak się okazuje dobrze sprzedaje się nie tylko elektronika i jedzenie, duże obroty mają również sklepy które w ofercie mają środki ochrony m.in. płyny dezynfekujące, maseczki, rękawiczki - wszystko to co służy do ochrony przed Covid-19.

Gdy siedzimy w domu to się nudzimy?

Prawdziwe rekordy sprzedaży zanotowały platformy które oferują streaming filmów i seriali, m.in Netflix który czasowo musiał zmniejszyć jakość streamingu a było to spowodowane tak wielką oglądalnością na którą nie były przygotowane serwery Netfixa.

Czas na e-learning!

Dużo się zadziało w nauce przez internet, do tej pory nie zauważone platformy e-learningowe odgrywają swoją rolę, być może to to początek jakichś większych biznesów.

InPost wdraża nowe rozwiązania!

Jestem pod wrażeniem spółki InPost, tej pozytywnej transformacji, jest wstanie jeszcze szybciej dostarczać przesyłki i to w czasie tak ogromnych zakupów. Aplikacja w telefonie umożliwia otwieranie paczkomatu bez dotykania monitora paczkomatu - strzał w dziesiątkę.

Komentarze

Treść komentarza:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  


avatar2020-05-14   Edyta
Teraz to kurierzy dowożą paczki wózkiem do drzwi klatki schodowej, kiedyś to było 2, 3 przesyłki na klatkę obecnie to jest 20 przesyłek. Dodatkowo InPost dostawy do paczkomatów i poczta polska odbiór w punkcie.

W TEJ KATEGORII