Na niebie pustki! LOT notuje ogromne straty!

lotnisko i stojący samolot na płycie lotniska

Bańka prysła o potędze lotniczej Polski, nie ma obiecanego Condora, a i narodowy przewoźnik LOT mocno zniżył loty w ostatnim miesiącu.

Nic dziwnego ograniczenia i obostrzenia dotknęły wiele firm nie tylko z sektora prywatnego, także wiele spółek państwowych notuje wielkie straty finansowe, do tych spółek zalicza się m.in. Lot i Orlen. Ten ostatni chociaż nie objęły go większe obostrzenia, traci w wyniku tanich paliw i coraz mniejszego popytu na paliwa.

Gdy inny biznes był już powoli zamrażany, narodowy przewoźnik nadal realizował dziesiątki połączeń pod hasłem #LOTdoDomu. Od 15.03.2020 do 05.04.2020, Polacy tłumnie wracali do kraju z lotnisk rozsianych po całym świecie. Ze strony LOTu dowiemy się że w tym czasie wykonano 388 rejsów z ponad 71 destynacji rozsianych na sześciu kontynentach.

Kiedy samoloty LOTu wzniosą się w powietrze?

Na stronie LOTu możemy przeczytać:

Wszystkie rejsy pasażerskie LOTu, krajowe i międzynarodowe, zaplanowane do dnia 31 maja włącznie, zostają odwołane.

Być może 1 czerwca powrócą niektóre połączenia lotnicze. Tylko wtedy rodzi się pytanie. O ile zdrożeją bilety? Jak będzie wyglądało rozmieszczenie pasażerów w samolocie? I czy znajdzie się odpowiednia ilość chętnych żeby zapłać za dużo droższe bilety? Bo niewątpliwe te zdrożeją, przewoźnik będzie musiał zrównoważyć stratę, bowiem na pokład samolotu będzie mógł zabrać mniej pasażerów, wszystko po to aby pomiędzy podróżującymi zachować odpowiedni odstęp.

Cięcia i czekanie na pogodę dla biznesu!

PLL LOT wdraża nadzwyczajne rozwiązania, by przetrwać kryzys wywołany Covid-19. PLL LOT wstrzymuje inwestycje, obniża pensje, prowadzi negocjacje mające na optymalizację kontraktów za leasing samolotów.

Komentarze

Treść komentarza:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  


avatar2020-05-14   Głos z warszawskich Włoch
Uwielbiam tę ciszę !!!

W TEJ KATEGORII