Podsumowanie w CV - ważny element każdego życiorysu zawodowego

dziewczyna pisze na laptopie - przygotowuje skuteczny życiorys zawodowy

Aby uzyskać pozytywne wrażenie już na samym początku, Twoje CV powinno zaczynać się od mocnego podsumowania zawodowego - sekcji, która szybko wprowadzi czytelnika w krótki przegląd Twoich umiejętności i zdolności. Dobrze przygotowane podsumowanie, potrafi zachwycić potencjalnych pracodawców i zapewnić zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Bądź sobą

Postaw na mocne strony Twoich umiejętności miękkich i twardych, pokaż swoje osiągnięcia zawodowe, używaj słów kluczy.

Przedstaw wyniki

Jeśli Twoją pracę i osiągnięcia można określić ilościowo, podaj w podsumowaniu najlepsze wyniki, dopasowane do stanowiska z Twojej dotychczasowej pracy. To sposób na przyciągnięcie uwagi czytelnika. Aby czytelniej zobrazować zagadnienie możesz użyć liczb, procentów.

Nagrody i wyróżnienia

Jeżeli za wyniki w pracy otrzymałaś /otrzymałeś wyróżnienia bądź nagrody - możesz je wymienić w podsumowaniu zawodowym CV. Odnosi się to również do wszelkich innych wyróżnień, takich jak wypowiedzi na forum, lub twój głos w mediach prasowych. Takie wyróżnienie jest łatwym sposobem na przekazanie pracodawcom Twoich kompetencji zawodowych poprzez pokazanie, jak bardzo inni Ciebie cenią.

Użyj listy wypunktowania

Dla poprawienia przejrzystości i czytelności, jedną z opcji jest rozbicie paragrafu (zlepku zdań) na listę wypunktowania, w których można opisać np. osiągnięcia w sprzedaży itp.

Celowane podsumowanie

Oznacza to, że musisz naprawdę zrozumieć swojego potencjalnego pracodawcę. Czego oczekuje od kandydata? Co ceni? I jakie masz kwalifikacje aby im pomóc realizować wytyczone cele?
Nie wiesz jak zacząć? Zapoznaj się z opisem stanowiska pracy - znajdziesz tam wskazówki.

Nie zanudzaj

Postaw na konkrety, 3-4 zdania podsumowania w zupełności wystarczy, resztę opowiesz o sobie na rozmowie kwalifikacyjnej.

Komentarze

Treść komentarza:
Podpis:
 
= (Antyspam / Oblicz)  

W TEJ KATEGORII